Elbúcsúztunk Dr. Vigh Józseftől

Elkísértük utolsó útjára, 2011. szeptember 6-án, Dr. Vigh Józsefet, professzor emeritust, a Magyar Kriminológiai Társaság alapító tagját és első alelnökét. A Társaság és az ELTE-ÁJK Kriminológiai Tanszék nevében Dr. Lévay Miklós tanszékvezető egyetemi tanár búcsúztatta a professor urat. A továbbiakban a gyászébeszédét olvashatják. Emlékét tisztelettel és barátsággal megőrízzük...



"...Vigh József halála veszteség és fájdalom a családnak, a barátoknak, az Eötvös Loránd Tudományegyetemnek, annak Állam- és Jogtudományi Karának, a Kriminológiai Tanszéknek, a Magyar Kriminológiai Társaságnak, számos hazai és külföldi pályatársnak.
A veszteséget nem pótolja senki és semmi, a fájdalmat bizonyos fokig enyhíti, ha felidézzük Vigh professzor úr életútját. Ez az életút egyenes, következetes úgy hivatásához, mint a kutatói-tudósi felfogásához való hűsége tekintetében..."

A búcsúztató teljes, letölthető verziója a linkre kattintva érhető el.

A weboldalunk sütiket használ a felhasználói élmény fokozása érdekében.